Materiały z pierwszego szkolenia #Stop Krwotokom

w III Liceum Ogólnokształcącym  im. Jana Pawła 2 w Grudziądzu

Jesteśmy dumni z zaangażowania młodzieży szkoły mundurowej uczestniczącej w szkoleniu Stop Krwotokom gdzie nabywali wiedzę i umiejętności w tamowaniu masywnych krwotoków.

Szkolenie zostało zorganizowane przez Fundację Tradycja i Przyszłość w ramach prowadzonej ogólnopolskiej kampanii Stop Krwotokom.

Zajęcia prowadzone były przez wybitnych ratowników medycyny pola walki z firmy SpecMedicalOPS:

Sylwestera Winiarskiego - Weterana Polskiego Kontyngentu Wojskowego, Kontraktora w rejonach konfliktów zbrojnych, Instruktora NAEMT TCCC,  Byłego instruktora medycznego Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych

oraz Autora podręcznika "Czekając na Medevac".

Instruktora o pseudonimie "Byku" - Instruktora NAEMT TCCC oraz jednego z  najbardziej doświadczonych organizatorów kursów medycznych i bojowych.

Jest to wspaniały początek mający rozpocząć program treningów w szkołach mundurowych i cywilnych.

Kampania "STOP KRWOTOKOM" przekazuje wiedzę zdobytą przez ratowników i wojsko w ręce społeczeństwa by ratować życie.

W szkoleniu brało udział ponad 100 uczniów szkoły średniej w tym kadra nauczycielska.

Design and development by Front-King